اخبار دیتاک

دورکاری در دیتاک | خیلی دور خیلی نزدیک

دورکاری در دیتاک چگونه می‌گذرد؟

درحالی که ساختمان قدیمی دیتاک خلوت‌ترین روزها را پشت سر می‌گذارد اما چراغ آ‌نلاین دیتاک در نقاط مختلف شهر و کشور روشن است.

مدت‌هاست دیتاکی‌ها همدیگر را ندیده‌ ولی ارتباط را حفظ کرده‌اند.

تعداد جلسات کاری روزانه بیشتر شده.

جلسات فردی مدیریت استرس به ویژه با دوستانی که نگرانی و حساسیت بیشتری داشتند برگزار شد.

سامانه روابط عمومی دیتاک

اخبار شرکت را از کانال داخلی دیتاک اعلام می‌کنیم.

ضمنا یک مانیفست دورکاری در دیتاک آماده و در کانال منتشر کردیم تا شرایط جدید برای همه روشن و سوالات برطرف شود‌.

گروه مجازی شرکت، فعال و جاری است و گاهی به بهانه معرفی همکاران جدید، تولد، خبر ازدواج یا بچه دار شدن دوستان، دورهمی و جشن مجازی برپا می‌کنیم‌. همچنین به جای بازی‌های فیزیکی در باشگاه یا شرکت، حالا بازی‌های آنلاین را برای حفظ ارتباط و نشاط همکاران به راه انداخته‌ایم.

دورکاری در دیتاک

دیتاک در روزهای بحران، نعمت بزرگی داشت و آن حفظ تسلط و آرامش مدیران بود که به کل شرکت سرایت می‌کرد و همچنین روحیه تیمی و بها دادن به نظرات و ایده‌های تمام همکاران که همواره نتیجه خوبی داشته است.

در هفته اول اسفند به محض شیوع کرونا، تصمیم جمعی و تیمی دیتاکی‌ها بر انتقال همه فرایندها به وضعیت دورکاری به سرعت و در عین حال با دقت و آرامش انجام شد و هر فرد و هر تیم نقش خود را به خوبی اجرا کرد.

ما برنامه‌های توسعه را متوقف نکردیم و بااینکه فراز و نشیب زیاد بود تمرکز بر agile بودن تیم‌ها و فرایندها را حفظ و بیشتر کردیم. همچنین با ایجاد یک ویکی فراگیر برای اشتراک گذاری اطلاعات موردنیاز همکاران قدمی برای توسعه برداشتیم.

در هنگام دورکاری، مصاحبه‌ها به سبک جدید و با سوالات اختصاصی در سه مرحله فنی، آزمون تخصصی، و مصاحبه HR به صورت آنلاین و تلفنی انجام شد و حدود دوازده نفر به جمع همکاران ما اضافه شدند.

کرونا ویروسی که جنگ جهانی به راه انداخت، همه انواع نیازهای بشری و از قضا مهمترین نیازهای اولیه یعنی بقا و امنیت را با خطر رو‌‌به‌رو کرد و با ویژگیهای خاص خود همه اقشار را تحت تاثیر قرار داد‌.

دیتاک با دید تیمی خود سعی کرد به همه سرمایه‌ها توجه نشان دهد.

همکاران و خانواده‌ها، مدیران، رقیبان، مشتریان، بازار، شرکت، جامعه و.. همه در این شرایط دچار تحول و تعلیق بودند و دیتاک تلاش کرد تا این وضعیت ناپایسته و معلق را درباره همه آنها درک کند. در این راستا ما ارتباط با مشتری را بیشتر کردیم‌ و پشتیبانی دائمی از مشتریان را برای حمایت و حفظ آرامش آنها جدی‌تر از قبل در پیش گرفتیم.

این نکته مهمی است که شیوع کرونا آنقدر سریع اتفاق افتاد که فرصت زیادی برای تفکر و تحلیل وجود نداشت و هرکس و هر تیم و هر شرکت و سازمانی از هر آنچه که قبلا کاشته بود برداشت کرد.

اگر در این طوفان، اقدامات دیتاک از آرامش و مدیریت و سلامت بالایی برخوردار بود ثمره رشد و آموزش و مراقبت‌ها در روزهای آرام و آفتابی یا کسب تجربه از روزهای سخت و ابری بود.

اقدامات دیتاک برای حفظ سلامت و آرامش خاطر همکاران به طور مستمر به‌روز‌رسانی می‌شود و هر روز موارد ضروری جهت افزایش امنیت بهداشتی محیط، از تیم‌ها و منابع متخصص پیگیری می‌شود‌.

دورکاری در دیتاک - کارکنان شرکت

اما با توجه به اینکه شیوع کرونا شدت یافته است و هنوز ویژگی‌های این ویروس به طور کامل شناسایی نشده، حتی در صورت بهترین مراقبت‌های بهداشتی در محیط خانه، کار و اجتماع، آنچه که اهمیت فراوان دارد روحیه خودمراقبتی است.
هم در خانه و هم در محیط‌های اجتماعی توجه به سلامت خود و اطرافیان همچنان ضرورت فراوان دارد.

شرایط دورکاری یا کار حضوری همکاران مانند سابق جریان دارد و هر تیم بر اساس شرایط خود (هماهنگی اعضا، خروجی تیم، نوع کار و …) برای دورکاری یا حضور در شرکت تصمیم‌گیری می‌کند.

دورکاری در دیتاک - ضدعفونی

مراقب خود و عزیزان‌تان باشید.

برای درخواست دموی سامانه دیتاک به بخش ارتباط با ما مراجعه کنید.
برچسب ها
برای درخواست دموی سامانه دیتاک به بخش ارتباط با ما مراجعه کنید. [contact-form-7 id="6" title="فرم درخواست"]

سما آشوری

فارغ‌التحصیل MBA هستم. چهار سال است که در حوزه دیجیتال مارکتینگ فعالیت می‌کنم. به استراتژی‌های کسب و کار و ترندهای روز بازاریابی علاقه‌مندم. خود را فردی چند بعدی می‌دانم و تلاش می‌کنم تا زندگی را زندگی کنم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن