عمومی

ترانه علیدوستی، چوب دوسر طلا

نگاهی به فعالیت‌های خانم بازیگر در شبکه‌های اجتماعی

ترانه علیدوستی، بازیگر سینما و از سلبریتی‌های فعال در شبکه‌های اجتماعی است که می‌توان از او به عنوان یکی از پر‌طرفدار‌ترین سلبریتی‌های ایرانی دراین فضا نام برد. عملکرد او مورد انتقاد و یا تشویق طیف‌های مختلف کاربران قرار گرفته است، گاهی او را تحسین می‌کنند و گاهی مورد حمله قرارش می‌دهند.

واکنش‌های ترانه علیدوستی در زمینه مسائل حقوق بشر، حجاب، دختران انقلاب، گشت ارشاد، ورود بانوان به استادیوم آزادی، اعتصاب غذای زندانیان سیاسی، فمنیست و فعالیت زنان در جامعه ایرانی بسیار مورد توجه کاربران قرار گرفته، تا جایی که کاربران در فاضای مجازی در صورت سکوت وی در مورد رویدادهای مختلف، او را مورد اعتراض و کنایه قرار می‌دهند.

آخرین موضوعی که ترانه علیدوستی با پرداختن به آن مورد توجه ( مثبت و منفی) قرار گرفته است،موضوع درخواست تحریم ایران از طرف شاپرک شجری‌زاده، معروف به دختر انقلاب است که بعد از آزادی از زندان ایران به علت کشف حجاب، به کانادا گریخت.

شجری‌زاده در یک مصاحبه مطبوعاتی در پارلمان کانادا تقاضای تحریم برای ایران و هموطنان خود را مطرح کرد که این عملکرد او انتقاد طیف گسترده‌ای از مردم را در پی‌داشت، علیدوستی که در گذشته از حامیان موج دختران انقلاب بود، از عملکرد شجری‌زاده و در خواست تحریم اون بر علیه ایران، انتقاد کرد.

سامانه روابط عمومی دیتاک

با انتقاد علیدوستی از شجری‌زاده، طیف مخالف جمهوری اسلامی او را مورد حمله قرار دادند و با هشتگ‌های #اپوزیسیون_قلابی، #شبکه_اختاپوس و … مورد انتقاد قرارش دادند.

اکانت توییتر ترانه علیدوستی
اکانت توییتر ترانه علیدوستی با ۲۵۱٫۰۰۰ دنبال کننده،در میان اکانت های پرطرفدار کاربران فارسی از جایگاه قابل توجهی برخوردار است.
ترانه علیدوستی در توییتر
رویکرد کابران ایرانی به عملکرد‌های ترانه علیدوستی در توییتر

نمودار فوق نشان می‌دهد که غالب دنبال‌کنندگان اکانت این بازیگر ایرانی نسبت به عملکرد وی در زمینه فعالیت‌هایش و علی‌الخصوص در جریان مصاحبه و در خواست شاپرک شجری‌زاده در زمینه تحریم نظام جمهوری اسلامی ایران، واکنش منفی نشان داده‌اند.

برخلاف کاربران توییتر، کاربران اینستاگرام روی خوشی به ترانه علیدوستی نشان داده‌اند و حضور او در فیلم‌های اصغر فرهادی و سریال شهرزاد علل محبوبیتش در این عرصه شده است.

درکنار این رویکرد کاربران ایرانی در اینستاگرام باید این نکته را نیز مورد نظر داشت که عملکرد این بازیگر سرشناس در این شبکه اجتماعی نیز متفاوت از توییتر او میباشد و بیشتر فعالیت خود را در در حوزه‌های انتشار تصاویر شخصی و رویداد‌های شخصی زندگی اش پرداخته است که برای مردم و علاقه‌مندان به زندگی سلبریتی‌های از اهمیت بیشتری برخوردار است.

ترانه علیدوستی در شبکه اجتماعی اینستاگرام
رویکرد کاربران ایرانی به عملکرد ترانه علیدوستی در شبکه اجتماعی اینستاگرام

برای درخواست دموی سامانه دیتاک به بخش ارتباط با ما مراجعه کنید.
برای درخواست دموی سامانه دیتاک به بخش ارتباط با ما مراجعه کنید.

    نوشته های مشابه

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    دکمه بازگشت به بالا
    بستن