اخبار دیتاکعمومی

دیتاکی‌ها از دورکاری می‌گویند (+معرفی ابزارهای دورکاری)

مسائل، چالش‌ها و ایده‌هایی برای حفظ بهره‌وری در دورکاری

این‌ روزها تب کرونا داغ است و همه‌ی مسئولین و دوست‌ و اشنا و همه و همه تاکید می‌کنند که #درـ‌خانه‌ـ‌بمانیم. دیتاک هم از همان اوایل شیوع کرونا تصمیم گرفت سلامتی کارمندانش را در اولویت قرار دهد و امکان دورکاری را تا سفید شدن وضعیت کرونا برایشان فراهم کند. کارمندان دیتاک در این ایام دورکارند، البته شرکت هر روز ضدعفونی می‌شود و درب شرکت به روی کارمندان باز است و هرکدام که ترجیح دهند یا بنا به شرایط لازم باشد، می‌توانند در شرکت به انجام کارها بپردازند و از طریق ابزارهای آنلاین دورکاری با دیگر همکاران در ارتباط باشند. حالا ما تصمیم داریم از تجربیات، معضلات، مزایا و روش‌ها و ابزارهای دورکاری که دیتاکی‌ها با آن سروکار دارند بنویسیم و امیدواریم این نوشته بتواند به تیم شما هم در بهره‌ور ماندن در شرایط دورکاری ایده‌های خوبی بدهد.

دورکاری کرونایی در دیتاک
اولین روز دورکاری دیتاک

شروع دورکاری در دیتاک

خُب از روزهای اول شیوع کرونا خانم خلخالی، مدیر منابع انسانی دیتاک اعلام کردند که شرایط دورکاری فراهم شده و همکاران می‌توانند با رعایت قوانین مربوط به آن دورکار شوند. پس از آن تیم‌ها به هماهنگی‌های لازم برای بررسی روش‌های ارتباطی، ابزارهای دورکاری و ست کردن زمان‌های مختلف برای کارها مشغول شدند. بعضی از همکاران سیستم کامپیوتر خود و بعضی دیگر وسایل ضروری کارشان را به خانه بردند.

و حالا بعد از ۱۶-۱۷ روز از شروع دورکاری از بچه‌های دیتاک خواستیم از تجربیات دورکاری برای ما بگویند. اول از همه خانم خلخالی از تیم منایع انسانی برای ما از دورکاری و شرایط شرکت در این روزها گفتند:

ابزار سوشال لیسنینگ دیتاک

چندوقتی بود درگیر حل چند مساله در دیتاک بودیم‌. تعداد همکاران بیشتر شده بود و سر‌‌و‌‌صدای سالن، تمرکز بچه ها رو به هم می‌ریخت. تعداد جلسات داخلی در اتاقهای جلسات زیاد شده بود و گاهی برای گفتگوی فوری دونفر هیچ جایی پیدا نم‌یشد‌. آلودگی هوا‌، گرانی بنزین، ترافیک دائمی شهر و دوری مسیر، تعدادی از بچه ها رو خسته کرده بود. دیر رسیدن به خونه و استرس و خستگی ناشی از حجم زیاد کار به خانواده‌ها هم فشار می‌آورد. درحالی که به دنبال راه‌حل‌هایی فوری و خردمندانه می‌گشتیم یک ویروس کوچولو میگ میگ کنان اومد و از روی مشکلات ما رد شد و همه چیز رو خیلی راحت حل کرد?
این طوری شد که حالا به فکر حل مشکلات دورکاری هستیم.?

حالا بچه‌ها از شستن زیاد دست ها و همه وسایل خسته شده‌اند، از ندیدن همکاران و در انزوا کار کردن و از شنیدن اخبار ناراحت کننده کلافه اند، گفتیم دست به کار بشیم که خودمون چاره‌ای بیابیم تا یک ویروس دیگه نیومده این‌ها رو حل کنه ?? ما ابتدا نیت کردیم و دست‌ها رو شستیم? بعد چشم‌ها رو شستیم تا بتونیم جور دیگر ببینیم? سپس با حفظ خونسردی، تیم مدیریت بحران بلافاصله تشکیل شد و بدین ترتیب گزینه دورکاری آزمایشی در دیتاک تیک خورد و بعد تمدید شد و تنها خداست که میداند تا کِی ? همکار خدماتی زحمت کشیدند و همه جا رو تمیز و ضدعفونی کردند و بعد از خونه تکونیِ همه طبقات ازشون خواستیم که بدون نگرانی کار و حقوق، در کنارخانواده‌شون باشند تا در مواقع نیاز ازشون بخوایم که دوباره  به شرکت بیان.

و اکنون تعداد بسیار کمی از دوستان به دلیل شرایط شغلی با رعایت احتیاط در شرکت حضور دارند‌ تا امور مالی و اداری همکاران در پایان سال به مشکل برنخوره.  بچه‌ها متشکریم?

ما به صورت مجازی در گروه تلگرامی شرکت جشن گرفتیم‌‌: پانزدهم اسفند، جشن تولد دیتاک? جشنی با اعلام خبرهای شاد از همکاران و خانواده‌هاشون. مثلا خبر عقد و عروسی چند تا از بچه ها❤️؛ خبر رضایت و جذب مشتری؛  موفقیت همکاران و خانواده‌هاشون‌‌،
و برگزاری مسابقاتی با موضوعات ایموجی، دورکاری. کرونا و… و در کنارش به صورت فردی ارتباط با همکاران رو برای احوالپرسی از خود و خانواده و شرایطشون جدی گرفتیم. مخصوصا به زیر ذره بین قراردادن و توجه به کسانی که استرس بالاتری در مقابل این بیماری و یا درمقابل دورکاری داشتند توجه نشون دادیم و باید این روند آموزشی و انگیزشی حفظ و بیشتر و مهمتر هم بشه.?

مصاحبه‌ها رو به شکلی جدید انجام دادیم با طرح پرسش‌هایی که بتونه جایگزین مصاحبه حضوری بشه‌.

در تمام مدت تولدها، سالگردازدواج‌ها، تولد اعضای خانواده، روز پدر و دیگر مناسبتها رو در گروه یا خصوصی به همکاران تبریک گفتیم.?✉️ تبریک، تقدیر و اطلاع رسانی‌ها مستمر گفته و انجام شد تا گروه فعال و جاری بمونه و قراره برای رفع دلتنگی و حس انزوای همکاران فردا همه صدا و تصویر و تبریک پیشاپیش نوروزی و شرح حال و حتی عکس خالی بفرستند توی گروه که دیدارها تازه بشه.??

کلی برنامه هم برای چند روز پایانی سال داریم پر از امید و هدف. فرصت خوبیه برای کارهایی که همیشه دلمون می‌‌خواست براشون وقت بذاریم و نمی‌رسیدیم. مثل دوره‌های کتابخوانی جمعی. مثل برگزاری کارگاه‌هایی جذاب که به دلیل کمبود زمان و مکان، برگزار نکرده بودیم. و یک برنامه ویژه که پیش از شروع سال نو قراره برای تک تک بچه‌ها انجام بشه و سورپرایزه.?

جا داره تقدیر کنیم از اسکایپ? که برادرانه در خدمت همه تیم‌ها بوده و هرروز در محضر مبارکش جلسات پرجمعیت بسیاری برگزار می‌شه.? آهنگ بامزه زنگش هم? بعدها لابد خاطره‌ای از این دوران می‌شه در کنار آهنگ همدلی و حمایت و امید که زیباترین خاطره این روزهاست برای “باهمان و تنهایان” ❤️?

ابزارهای دورکاری مورد استفاده دیتاکی‌ها

در این مدت، تیم‌ها از ابزارهای آنلاین مختلفی برای ارتباط‌گیری، هماهنگی و برگزاری جلسات استفاده کردند و ابزارهای دورکاری مفید و بهینه‌تر شناسایی شد. اگر از مشکلات کندی اینترنت و قطع و وصلی مداوم آن چشم‌پوشی کنیم، ابزارهای داخلی یا خارجی مفیدی که از آن‌ها استفاده شد، تقریبا پاسخگوی نیاز دیتاکی‌ها بودند.

ازجمله‌ی این ابزارها، anydesk برای ریموت به کامپیوتر، skype و discord برای برقراری تماس صوتی و تصویری جمعی، skyroom ابزار ایرانی برگزاری ویدیو کنفرانس و ردماین و ترلو ابزارهای مدیریت تسک هستند.

هامون محمدیان‌پور، مدیر فنی و به قول خودمان CTO دیتاک از ابزارها و کاربرد آن‌ها برایمان اینطور می‌گوید:

مسلما بخش زیادی از کار تیمی هماهنگی و جلسات‌کاری با اعضای تیم‌هاست. در دورکاری این کار با ابزارهای مربوطه انجام می‌شه. ما برای جلساتی که ماهیت آموزشی و نیاز به تخته و نوشتن داره از skyroom که سرویس برگزاری ویدیو کنفرانس ایرانی هست استفاده می‌کنیم و مدیریت و پیشرفت تسک‌ها رو با ردماین که یک ابزار کلاسیکه و قبلا هم ازش استفاده می‌کردیم، انجام می‌دیم.

 این وسط دو تا معضل داریم!
از اسکایپ استفاده می‌کنیم چون سرویس داخلی خوب پیدا نکردیم و این باعث می‌شه گاهی به مشکل اینترنت بخوریم. معضل بعدی ایزوله شدن بچه‌ها در ریموت هست که که فضای خسته‌کننده‌ای ایجاد می‌کنه. به هرحال حضور در شرکت باعث می‌شد بچه‌ها رو ببینیم و حال‌وهوامون عوض بشه، ما برای این مشکل سعی کردیم  جلسات منظم تصویری بذاریم که هم رفع دلتنگی بشه و هم ارتباط بهتری برقرار بشه.

ما این مدت از ابزار anydesk برای ریموت زدن به سیستم هم استفاده کردیم. خلاصه اینکه ریموت شدن باعث شده بچه‌ها دسترسی‌شون به هم بیشتر بشه مخصوصا به من. نکته دیگه اینکه دورکاری باعث شد اسپرینت‌هارو کوتاه‌تر کنیم.

دورکاری در دپارتمان تحلیل‌داده؛ ابزارهای دورکاری غیرآنلاین

ما در دیتاک یک دپارتمان تحلیل داده و شبکه‌های اجتماعی داریم که کارشان تحلیل کلان داده  و تبدیل به گزارشات جامعی برای مشتریان است. کار تحلیل داده‌ای‌ها وقت‌هایی که اتفاقات غیرمعمولی رخ می‌دهد بیشتر می‌شود مثل همین کرونا که حرف پیر و جوان و همه شده.

حسین رحمانی مدیر دپارتمان تحلیل داده‌ی دیتاک از دورکاری این‌ روزهای خود و تیم تحلیل داده می‌گوید:

این روزها حجم زیادی از کار را باید نهایی کنیم و همزمان برنامه‌ریزی سال آینده را هم انجام می‌دهیم. البته تیم ما چون قبلا بخش زیادی از کار را بصورت دورکاری انجام می‌داد زیاد به مشکل برنخورد برای دورکاری، تفاوتی که داشته این بوده که قبلا هسته‌ی منسجمی تو شرکت بود که الان نیست، اما با توجه به میزان صمیمیت بین بچه‌ها و نوع تعامل به مشکل خاصی نخوردیم و تونستیم کارای بیشتری از چیزی که فکر می‌کردیم رو هندل کنیم. البته همدلی و همکاری بچه‌ها تاثیر زیادی داشت.

ابزارهای دورکاری آنلاین هم بخاطر مشکلات اینترنت استفاده نکردیم و با تماس تلفنی کار کردیم.

درمجموع خوبی دورکاری این هست که خونواده‌ها و خود فرد فکرشون آزاده از نگرانی بیماری و بهره‌وری بالا میره. تعدادی از همکاران هم رفتن شهرستان پیش خونواده و شرایط بهتری براشون مهیا شده که اینجا نمی‌تونستن داشته باشن.

یه سری چالش هم داشتیم مثل عدم حضور بچه‌ها تو شرکت که وقتی بودن پیگیری کارها راحت‌تر بود، اما با شرایط دورکاری همکاری بچه‌ها خیلی خوب بود. چالش بعدی میزان تماس‌ها و ویس‌هایی بود که من این مدت تو خونه داشتم، جوری که الان کلا خونواده هم مسلط شدن در انجام کارهای من!

در مجموع این روزا حجم کار سرتیم‌ها احتمالا ۳۰ تا ۴۰ درصدی بیشتر شده، اما قطعا میارزه به سلامتی همکارا.

خاطرات همکاران تیم فروش از دورکاری

تیم فروش دیتاک هم مثل خیلی از شرکت‌هایی که فروش مستقیم دارند، از تیم‌هایی‌ست که به شدت با مشتری در ارتباط هست. بچه‌های تیم فروش از دورکاری این روزهایشان در دیتاک برایمان گفته‌اند.

اول از همه محمد مصطفوی در مورد تجربه‌ی این نوع کار و اینکه چطور با چالش‌ها کنار آمدند می‌گوید:

اوقات دور کاری واسه من خیلی خوب بود چون با توجه به اینکه مدت کوتاهی است صاحب فرزند شدم تونستم همسرم رو در نگهداری از اون همراهی کنم، در کل فکر میکنم چیز خاصی رو هم به لحاظ کاری از دست ندادم و تونستم با همون کیفیت حتی در پاره‌ای اوقات با کیفیت بیشتر به کار  خودم بپردازم و زمانی که تو راه رفت و آمد سپری می‌شد، مبدل به انرژی مضاعفی شد که انجام کار رو بهتر پیش می‌برد.

تنها در مورد برگزاری جلسات حضوری چالشی داشتیم که به لطف اسکایپ از اونم سر به سلامت بردیم و حتی این امکان فراهم بود تا به افرادی که در محل کار کمتر امکان استفاده از اون‌ها بود دسترسی بیشتری داشته باشیم.

هرچند  باید اعتراف کرد که حضور فیزیکی و برگزاری جلسات و محافل دورهمی لطف خاص خودش رو داره و در واقع ما با پس اندازی روحی که از اون دوران داشتیم تونستیم در این دوران هم  تعامل مناسبی داشته باشیم. این شعر رو هم فکر کنم شاعر در وصف دور کاری گفته که:

باغ ها را گرچه دیوار و در است              از هواشان راه با یکدیگر است

نگار صفری همکار جدید واحد فروش است. نگار مدت کوتاهی‌ست که با دیتاک همراه شده و به گفته‌ی دیتاکی‌ها به پیش‌برد کارها خیلی کمک کرده است.

نگار یک عکس از دورکاری برایمان فرستاده و خاطرات شیرین دورکاری خود را اینطور تعریف می‌کند:

دورکاری کرونایی
دورکاری نگار به روایت تصویر

دورکاری ما بنظرم منطقی‌ترین تصمیمی بود که یه سازمان می‌تونه برای کارمنداش بگیره. از خوبیاش می‌شه گفت آدم تو خونس خیالش تو این وضعیت راحته.

من یکم مشکل اینترنت داشتم یکم مشکل این که وویس میدم تو خونه بقیه نمی‌دونن با اونا حرف می‌زنم یا گوشی?? مشکل این که همه می‌گن چقدر تو تلفن حرف می‌زنی هم هست?? مامانم می‌گه الان می‌فهمم چرا گلو درد داری همیشه! مشکل دیگه این که وقتی تو خونه‌ای دلیل نمی‌شه تعطیل باشی و باید کار کنی، البته این حل شد دیگه عادت کردن.

ولی در کل تجربه خوبیه که باعث شد متعهد‌تر بشم نسبت به کارم که تهش به خودم بگم درسته خونه بودی ولی کار کسی رو زمین نموند و خیالم راحت باشه.

یه خاطره بامزه هم از دورکاری می‌تونم براتون بگم:
من چند روز از دورکاری رو پدر مادرم نبودن و یکی از دوستام که ایشون هم تنها بودن و دورکار، خونه ما بودن. یه روز ازش پرسیدم نظرت راجع به دور کاری چیه گفت خیلی خوبه جز وقتی می‌خوای ظهر بخوابی و بهت زنگ می‌زنن نمیذارن بخوابی??? کلا آرمان های دورکاری رو برد زیر سوال!

این خاطره‌ی دورکاری نگار برای من خیلی جالب بود. بعضا دورکاری‌هایی می‌بینم که تعهدی در آن وجود ندارد. اما چیز جالبی که من (خودم رو می‌گم، نویسنده!) در دیتاک دیدم، تعهد خاص همه‌ی بچه‌ها به شرکت بود و شاید دلیل عمده‌ی آن ارتباط خوب و دوستانه‌ی مدیرعامل و مدیرمنابع انسانی شرکت با کارمندان است که آن‌ها را وفادار و متعهد کرده است.

یکی دیگر از بچه‌های فروش علی عدالت است که شرایط دورکاری خود را برایمان این‌گونه شرح داده است:

یک سری چالش و استرس داشتیم این مدت بخاطر اینترنت و تنظیمات نرم‌افزارها، وصل شدن مشتری‌ها و پیگیری جلسات. با نرم‌افزارهایی مثل anydesk و skype هماهنگی و جلسات بین مشتری‌ها و خودمون رو هندل کردیم. نتیجتا هماهنگی دو یا چند برابر شده چون اونجا ارتباط بین بچه‌ها مستقیم بود و این خیلی بهتر می‌کرد هماهنگی رو.

یه خوبی که دورکاری داشت تضمین سلامتی بچه‌ها بود. حالا که دورکاریم همه توی گروه شرکت می‌نویسن دلمون برای هم تنگ شده و این همدلی و ارتباط کاملا حس می‌شه.

در مجموع محک خوبی بود برای شرایط بحرانی.

تیم پروژه از مزیت‌ها و معایب دورکاری می‌گوید

مریم زیبایی از تیم پروژه و اسکرام مستر دیتاک هست و از جمله همکارانی که با کار همه‌ی بچه‌ها را راه می‌اندازد. مریم از تجربه‌ی دورکاری اینطور برایمان تعریف می‌کند:

خب دورکاری یه سری مزیت داره یه سری هم بدی،
خوبیش این بود که توی خونه راحتیم، مجبور نیستیم لباس‌های خاص بپوشیم، مخصوصا برای ما خانم‌ها. من از این بابت خیلی راحتم.

بعد از اون من همیشه هرچی میوه و خوراکی تو خونه داشتم چون خونه نبودم می‌موند و می‌ریختم دور ولی الان سریع بلند می‌شم یه میوه‌ای چیزی می‌خورم.

دورکاری در دیتاک - ابزارهای کمکی در فرآیند دورکاری
دورکاری مریم به روایت تصویر

موضوع بعدی این هست که شرکت برامون این امکان رو فراهم کرد که توی این شرایط دورکار باشیم برام خیلی مهمه، خیلی از شرکت‌ها کارمنداشون رو مجبور می‌کنن برن شرکت. این که سلامتی ما برای شرکت مهمه تو روحیه من خیلی تاثیر داره و باعث میشه وفادارتر باشم به کارم و توی تایم دورکاری خوب کار کنم.

از بدیای دورکاری اگه بخوام بگم یکیش اینه که من چون تو خونه هستم همه جای خونه می‌شینم و جای ثابت و استانداردی برای کار ندارم، احتمالا بعد این مدت آرتروز و دردای دیگه بیاد سراغم.

بدی دیگه‌ش اینکه دلم برای همکارا تنگ شده، اینکه برم پیش همکارا و از خوراکیاشون بخورم (البته خوراکیارو آقای توکلیان می‌خورن ولی منم بی تاثیر نیستم)!

یه مقدار مشکل اینترنت و کندیش هم داریم که خب سوییچ می‌کنم از اینترنت گوشی و ADSL خونه و با همین پیش می‌ریم و کار رو راه میندازیم.

مهم‌ترین مزیتش رو یادم نره! اینکه دیگه مجبور نیستیم این همه راه بریم شرکت و برگردیم تو این شرایط و اینکه من دیگه دیر نمی‌رسم سرکار خیلی خوبه 🙂

دیتاساینسی‌های دیتاک از دورکاری چه می‌گویند؟

یک تیم دیگر دیتاک تیم هوش مصنوعی یا دیتا ساینس است که کارهای زیر ساختی سامانه فضای مجازی را انجام می‌دهند. همان تحلیل‌هایی که به مشتریان دیتاک کمک می‌کند تحلیل‌های ماشینی و اتوماتیک را در سامانه داشته باشند.

مدیر این تیم حسین دهقان از داستان یک روز در دورکاری متنی جالب برایم فرستاده که لا به لای آن می‌توان مزایا و معایب دورکاری را هم پیدا کرد:

دست و صورت که می‌شوریم، ابتدا آب جوش رو می‌ذاریم. در زمان انتظار برای جوش آمدن آب کتری می‌رویم به سراغ آماده کردن بساط صبحانه.

پنیر، گردو، نون گرم تنوری،‌ مربا، سرشیر و عسل. من عاشق سرشیر و عسل هستم. شاید اغراق نباشه که یکی از انگیزه‌هایی که صبح‌ها بیدار می‌شوم همین سرشیر و عسل است. کتری که جوش میاد همه رو می‌برم سر سفره و شروع می‌کنم به خوردن صبحانه. نسیم صبحگاهی همراه با این صبحانه دلچسب آمادگی من رو برای کار چند برابر می‌کند.

ساعت شروع کار ۸:۳۰ است و ساعت ۹:۰۰ جلسه استندآپ. چون دورکار شدیم ده دقیقه زمان هم برای آماده شدن کافی است و تا ساعت ۸:۲۰ زمان دارم از این صبحانه خوشمزه کمال لذت را ببرم.

علاوه بر این دیگر خبری از مسیر طولانی و پرترافیک مسیر خانه تا محل کار نیست. یعنی حدود ۴۵ دقیقه صرفه جویی در زمان.  به ساعت نگاه نمی‌کنم که ببینم چقدر وقت تا شروع به کار مانده چون قبلا ساعت رو روی ۸:۲۰ تنظیم کردم که آلارم دهد و نیازی به چک کردن ساعت نباشد.

اما. اه! چقدر بی‌موقع. این بار که داشتم لقمه سرشیر عسل رو به دهانم می‌گذاشتم صدای آلارم ساعت آمد و تفکرم رو به هم ریخت.

چشمانم را چرخاندم و به دستم نگاه کردم که به ناگاه لقمه ناپدید شده بود. حس عجیبی من رو فراگرفت. به ناگاه از حالت چهارزانوی پشت سفره به صورت خوابیده بر روی تخت درآمده بودم.

صدای آلارم همچنان در گوشم بود.

با چشمان بسته و به حالت دوار دستم را چرخاندم تا موبایلم را پیدا کنم. با دست روی صفحه موبایل کوبیدم که صدایش قطع شد و مجددا سعی کردم لقمه سرشیر عسل را پیدا کنم.

در حال جستجو لقمه بودم که دوباره صدای آلارم بلند شد. عجب احمقی هست این آلارم موبایل. از لقمه سرشیر عسل چشم‌پوشی کردم و چشمانم را باز کردم به سختی به صفحه موبایل نگاه کردم که ساعت ۹:۰۵ را نشان می‌داد.

به یاد استندآب روزانه افتادم. سریع اینترنت موبایل رو وصل کردم و وارد اسکایپ شدم. اسکرام مستر با خوشحالی ورود من  را به عنوان اولین نفر که وارد استندآپ شده جشن گرفت. ظاهرا همچنان بقیه اعضای گروه در حال خوردن سرشیر عسل بودن و آلارم هنوز نتوانسته بود لقمه را از دهانشان بگیرد.

جای خالی دیتاکی‌ها در شرکت

خب قبلا هم گفتیم که بعضی از دیتاکی‌ها بر حسب شرایط و موقعیت نیاز بوده که در شرکت حضور داشته باشند. تیم ستاد از جمله‌ی تیم‌هایی است که در شرکت حاضر  هستند و کارهای دیتاک را حضورا پیش می‌برند.

محمد طباطبایی که دورکار نشده، از حضورش در شرکت این‌چنین می‌گوید:

خب تیم ستاد تشکیل شده از بنده، آقای علیجانپور، آقای عسگری و آقای کولجی. این چهار نفر تقریبا [همیشه] حضور داریم در شرکت. ما هستیم، دورکاری انجام ندادیم. چون به هرحال مراوده‌ی شرکت باید حفظ بشه با شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی مشغول به کار در این روز‌ها و خب کار مالی پایان سال بار زیادی داره نسبتا، محاسبات و پرداخت‌ها باید انجام شه، اگر قراردادی باید منعقد کنیم مشغول اون هستیم، این‌ها همه باعث می‌شه نتونیم از فضای اصلی شرکت دور باشیم.

از دورکاری که خیلی میشه گفت، اما اینو بگم که قبلا گاهی حوصله‌م سر می‌رفت از سروصدای بچه‌ها و رفت‌وآمد زیاد، اما الان که شرکت خلوته و هیچ‌کس نیست، یه جوری دلگیره. تازه قدر اون روزا رو می‌دونم.

ایشالله که زودتر اینروزا تموم بشه و بچه‌ها برگردن شرکت و ببینیمشون. 

حرف آخر

این‌ها بخشی از خاطرات دورکاری کرونایی در دیتاک بود، پر از فراز و نشیب و تجربه‌های متفاوت! تجربه دورکاری، اهمیت شرکت به سلامت کارمندان، تعامل همکاران در گروه شرکت با هم، قطعی‌های بدموقع اینترنت، سروصدای خانه موقع جلسات صوتی یا تصویری،  قطعی ابزارهای دورکاری و… همه و همه خاطراتی از اسفند ۹۸ و کروناست که دیتاکی‌ها با آن زندگی کردند و امید دارند به زودی بتوانند باز هم در شرکت دور هم جمع شوند به دور از بیماری و کرونا. من هم به سهم خود و به نمایندگی از تیم دیجیتال مارکتینگ دیتاک، آرزو می‌کنم همه‌ی کارمندان بتوانند در محیط سالم و بدون استرس کار کنند و این روزها را پشت سر بگذارند.

راستی، شما از دورکاری چه تجربه‌ای دارید؟ ابزار یا ترفندهایی بوده که بتواند کار دور از محل کار را برایتان بهتر کند؟ در قسمت کامنت برایمان بنویسید.

ابزار سوشال لیسنینگ دیتاک را رایگان امتحان کنید
منبع
دیتاک

هدی حسام‌الدینی

من هدی حسام‌الدینی دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار هستم، به موضوعات تولید محتوا، بازاریابی محتوایی و دیجیتال مارکتینگ علاقه دارم. یادگیری رو دوست دارم و انتقال تجربیات رو بیشتر. این روزها در دیتاک با یه تیم قوی کار می‌کنم برای توسعه‌ی کسب و کار.

‫2 دیدگاه ها

  1. سلام. واقعآ ممنون بابت ارائه این مطلب مفید… ضمنآ من یه سایت خیلی خوب در زمینه دورکاری میشناسم به اسم خدمات یاب که تا حالا چند بار واقعآ به دادم رسید و خیلی ازشون راضیم…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا